رویه بازگرداندن کالا

گاهی ممکنه به دلایل مختلفی مثل خسارت وارد شدن به کالا زمان حمل و نقل، زمانی که کالا ارسال و تحویل شرکت پست یا باربری شده باشه، استفاده از گارانتی و غیره، بخواین که محصولی که خریداری کردین رو برای ما بفرستین. 

در مرحله اول، باید با شماره 09399221696 تماس بگیرید و هماهنگی های لازم رو با پشتیبانی انجام بدید.

بعد از تماس و هماهنگی با پشتیبانی چند حالت وجود داره که در ادامه بهش می پردازیم.

برگرداندن کالا

اگر محصول به دست شما رسید و متوجه شدید که آسیبی داره، طی 24 الی 48 ساعت باید این مشکل رو با پشتیبانی بازرگانی اسماعیلی در میون بزارید. در صورت تایید و فراهم شدن شرایط برگرداندن، میتونین محصول رو به آدرسی که پشتیبانی به شما میده ارسال کنین یا به آدرس فرستنده کالا بازپس بفرستید. اگر محصول حین حمل و نقل آسیب دیده باشه، این خسارت به عهده شرکت حمل و نقل هست و مشتری می بایست از شرکت مربوطه درخواست خسارت کنه.

در صورتی که به هر دلیلی محصول رو بعد از خرید برای ما باز پس فرستادید، همکاران ما در بازرگانی اسماعیلی بعد از بررسی شرایط فیزیکی کالا، مبلغی که پرداخت کردین رو بعد از 24 الی 48 ساعت، به حسابی که با اون خرید کردین برگشت میزنن.

استفاده از ضمانت و گارانتی اسماعیلی

تمامی محصولات فروشگاه اسماعیلی دارای گارانتی هستن. این گارانتی ها در موتور ها، دوچرخه و لوازم های جانبی شرایط خاص خودشون رو دارن که برای اطلاع از این شرایط میتونین به صفحه “شرایط گارانتی” مراجعه کنین.

به صورت کلی، در صورتی میتونین محصولی رو برای ما بفرستید و از گارانتی اون استفاده کنین که محصول از سوی کارشناسان ما بررسی بشه و اثبات بشه که دلیل به وجود آمدن مشکل به خاطر استفاده نادرست و کاربری غیر اصولی نبوده باشه.

در صورت اثبات بازرگانی اسماعیلی یکی از این کارا رو برای شما انجام میده:

-محصول جایگزین مشابه کالا خریداری شده برای شما ارسال میشه.

-مبلغ پرداختی برای محصول به حساب شما واریز میشه.

-یک محصول دیگر به عنوان جایگزین برای شما فرستاده میشه.

قبل از هرچیزی باید اول با پشتیبانی هماهنگ کنین و بعد میتونین یکی از این گزینه هارو انتخاب کنین.